69,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 69,00.

79,00270,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 79,00.

79,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 79,00.

79,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 79,00.

85,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 85,00.

85,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 85,00.

85,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 85,00.

85,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 85,00.

89,00300,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 89,00.

89,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 89,00.

95,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 95,00.

95,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 95,00.Niepowtarzalna artystyczna biżuteria z malachitem

Szukasz wyjątkowych ozdób, które zachwycą Cię głębokim kolorem? Malachit to biżuteria, która doskonale dopełni każdą stylizację i doda Ci uroku. Nazwa malachitu wywodzi się od greckiego słowa malache (malwa). Ciemnozielona barwa minerału przywodzi na myśl liście majestatycznej rośliny. Jednak kamień wyróżnia się nie tylko swoim pięknem, ale także wyjątkowymi właściwościami. Bywa on określany kamieniem transformacji. Przez wieki wierzono, że gdy minerał pęknie, ostrzega w ten sposób o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Biżuteria z malachitem była noszona m.in. po to, by odzyskać radość życia i optymistyczne spojrzenie na świat. W ofercie sklepu internetowego Lawaiia znajdziesz bransoletki czy kolczyki z malachitem – srebrne lub pozłacane.

Biżuteria srebrna lub pozłacana z malachitem

Od wieków sądzi się, że malachit ułatwia człowiekowi wyjście ze strefy komfortu. Choć początkowo bywa to trudne, to jednak wkrótce okazuje się, że świat zaskakuje mnogością możliwości. Wierzono również, że zielony kamień pomaga osiągnąć sukces w strefie biznesu. Dzięki zwiększonej pewności siebie znacznie łatwiej jest uwierzyć w słuszność podejmowanych decyzji oraz w to, że nasze wybory mają sens. Jeżeli szukasz miłości, w sposób szczególny polecamy zawieszki oraz naszyjniki z malachitem. Minerał, noszony blisko serca, ma otwierać człowieka na romantyczne uczucia. Ponadto w naszej kolekcji znajdziesz wyjątkowe pierścionki, bogato zdobione bransoletki, delikatne broszki oraz wyraziste kolczyki z malachitem. Dostępne są modele ze złoconą oraz srebrną oprawą.

Dla kogo biżuteria z malachitem? Jakie właściwości ma malachit?

Jednym z najczęściej używanych minerałów w jubilerstwie jest kamień malachit – właściwości zdrowotne i magiczne, jakie w sobie kryje, sprawiają, że często uznawany jest za minerał natury i równowagi. W starożytności uważano, że chroni małe dzieci przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami i problemami zdrowotnymi. Jak działa na ciało i duszę? Czy noszenie go pomoże nam zachować równowagę psychiczną? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Charakterystyka malachitu

Malachit to minerał z grupy węglanów. Jeśli chodzi o jego nazwę to zdania są podzielone – może pochodzić od greckiego słowa “malache” oznaczającego roślinę, lub “malakos”, czyli miękki. Obie wersje są bardzo prawdopodobne, gdyż nawiązują do jego zielonej barwy i kruchości (osiąga on jedynie 4 w skali twardości Mohsa). Dzięki temu jest on łatwy do polerowania i cięcia, które ukazuje charakterystyczne, nieregularne paski i pierścienie. Występuje w różnych barwach – od jasnozielonej, przez szmaragdową, aż po niemal całkowicie czarną.

Malachit jest powszechnym kamieniem, a jego ceny są dosyć przystępne. Mówi się jednak o kończących się naturalnych zapasach, dlatego jego wartość z roku na rok rośnie. Jeszcze nie tak dawno największe złoża występowały w Rosji. Istnieją jednak przesłanki, że zostały one niemal w całości wyczerpane. Na szczęście minerał wydobywa się także w Australii, RPA, Meksyku, Kazachstanie czy Stanach Zjednoczonych. Nie zabrakło go również na naszym rodzimym podwórku – w województwie świętokrzyskim i dolnośląskim istnieją także jego niewielkie pokłady.

Właściwości lecznicze malachitu

Malachit i jego lecznicze właściwości znane są od bardzo dawna. Już w starożytności wierzono, że dodaje sił, poprawia pamięć i wpływa na dobre samopoczucie. Do dziś uważa się, iż pomaga w leczeniu wielu problemów zdrowotnych.

Jak noszenie tego kamienia ozdobnego blisko skóry może wpłynąć na ludzki organizm?

 • Oddziałuje na układ krwionośny, pobudzając krążenie krwi i regulując pracę serca,
 • wspomaga układ pokarmowy,
 • przyśpiesza regenerację tkanek,
 • łagodzi bóle miesiączkowe i porodowe,
 • działa bakteriobójczo (ze względu na występowanie miedzi),
 • pomaga uśmierzyć ból reumatyczny,
 • poprawia koncentrację,
 • wspiera leczenie depresji.

Jak widać, kamień malachit i jego zdrowotne właściwości wpływają na wiele sfer ludzkiego organizmu. Pomaga on zachować równowagę emocjonalną i fizyczną, przynosi spokój, a nawet łagodzi problemy z bezsennością. Należy traktować go jednak jako swojego rodzaju wsparcie, a problemy zdrowotne konsultować z lekarzem specjalistą.

Właściwości magiczne malachitu

Oprócz cech prozdrowotnych dużą uwagę skupia się na właściwościach magicznych malachitu. Wiele osób traktuje go, jak swój talizman, który ostrzega przed niebezpieczeństwem (w przypadku pęknięcia), pomaga w wewnętrznych przemianach, chroni przed urokami, a nawet odpiera złe spojrzenia. Często nazywany jest “kamieniem pilotów i stewardess”, gdyż zmniejsza lęk przed lataniem.

Jakie właściwości magiczne ma malachit?

 • Dodaje odwagi,
 • przyciąga i otwiera serce na szczerą miłość,
 • zapewnia dostatek,
 • sprzyja oczyszczeniu i otwarciu czakr (szczególnie czakry serca),
 • zwiększa kreatywność,
 • pomaga w podejmowaniu dobrych decyzji,
 • chroni przed negatywną energią,
 • poprawia relacje międzyludzkie.

Ten kamień ozdobny często wykorzystywany jest podczas medytacji i w technikach relaksacyjnych. Mówi się, że magiczne właściwości malachitu i wytwarzana przez niego energia działają kojąco i przyciągająco, przenikają przez cały świat fauny i flory, namawiając właściciela do jak najczęstszego kontaktu z naturą.

Dla kogo malachit będzie odpowiedni?

Malachit dzięki swoim leczniczym właściwościom polecany jest osobom starszym i schorowanym – przypisuje się mu łagodzenie objawów demencji, Parkinsona czy Alzheimera. Wpływa on bowiem na zdolności poznawcze, poprawia pamięć i koncentrację. Dobrze sprawdzi się jako amulet chorych na depresję, gdyż pomaga myśleć pozytywnie i buduje pogodę ducha.

Kiedy sprawdzi się biżuteria z malachitem?

Wielu przedsiębiorców wykorzystuje malachit i jego magiczne właściwości w prowadzeniu firm – podobno przyciąga on dobrych kontrahentów i duże pieniądze, pomagając pokonać trudności biznesowe. Jest także nazywany kamieniem pilotów i stewardess oraz podróżujących, gdyż zmniejsza lęk przed lataniem i otacza opieką bagaże.

Biżuteria z malachitem sprawdzi się jako unikalny prezent dla osób urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Byka, Skorpiona i Koziorożca.

Biżuteria z malachitem w Sopocie

Szukając odpowiedniego kamienia, warto polegać na sprawdzonych producentach. Sklep z biżuterią w Sopocie oferuje wyłącznie autentyczne wyroby jubilerskie. Jeżeli zdecydujesz się na malachit i właściwości, jakie oferuje, pamiętaj, aby odpowiednio o niego dbać. Do czyszczenia należy używać jedynie chłodnej bieżącej wody bez mydła. Aby mógł odpowiednio zadziałać na nasze ciało i umysł, noś go jak najbliżej ciała.