240,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 240,00.

240,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 240,00.

240,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 240,00.

240,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 240,00.


Kolekcja Kargul.tk to projekt biżuterii łączący w nowoczesny i unikatowy sposób pozłacane srebro z bursztynem. Bursztyn umieszczony w złotej oprawie nabiera nowego wymiaru przestrzeni i lekkości. Tomasz Kargul to projektant, który wyróżnia się w swoich projektach z zastosowania tradycyjnego bursztynu w nowoczesnej biżuterii. Kolekcja Kargul.tk została stworzona do codziennego noszenia, zaś jej geometryczne kształty, intrygują swoją formą, co sprawia, że biżuteria ta jest niezwykle zwiewna.

Kargul.tk – geometria i bursztyn

Pomysł na stworzenie marki Kargul.tk zapoczątkowało przeświadczenie, że bursztyn jest kamieniem przestarzałym i babcinym, przeznaczony tylko dla starszych ludzi, zaszufladkowany bez możliwości bytu. To był pierwszy impuls do tworzenia przez Tomasza Kargula kolekcji, która będzie interesująca, nowoczesna, nieoczywista, elegancka, codzienna i wyjątkowa. Pierwsza kolekcja biżuterii nowoczesnej z bursztynem Kargul.tk była zainspirowana stadionem olimpijskim w Pekinie – GEOAMBER, w której bursztyn zamknięty był w dynamicznej siatce. Kolejne projekty to lekkie, nowoczesne formy w kolekcjach – MIKRO, RONDO, BLIMP, QLKA, TOR.

Wszystkie kolekcje wyróżnia ponadczasowa lekkość, efektywność i wyjątkowa jakość wykonania. Biżuteria Kargul.tk powędrowała znad morza do butików w Krakowie, Warszawie a nawet Hongkongu.

Tomasz Kargul – misja tworzenia z bursztynu

Tomasz Kargul w swoim procesie tworzenia kieruje się prostą formą, lekkością, geometrią, szlachetnością prostych linii oraz minimalizacją odpadów podczas produkcji. Największą radość w tworzeniu biżuterii z bursztynu zapewnia mu udział w relacjach międzyludzkich, kreowanie rzeczywistości, możliwość dokonywania samodzielnych wyborów, adaptacja otoczenia i innowacyjność.

Ponadczasowe formy i prostota sprawia, że w jego kolekcjach odnajdą się zarówno osoby w wieku 18 lat, jak i te w wieku 30, 50 czy 70 lat. To sprawia, że kolekcje Kargul.tk nie są sezonowe, pasują do codziennych stylizacji a ich forma zachęca do prowokowania na szczególne okazje. W swoich projektach Tomasz Kargul najchętniej korzysta z polskich surowców – bursztynu i srebra. W jego kolekcjach najszybciej odnajdą się osoby poszukujące nowoczesnych rozwiązań, dbających o detale, ceniących jakość i nieszablonowość.  Kierując się myślą im prościej tym szlachetniej, kolekcje Kargul.tk są uniwersalne i ponadczasowe.

Lawaiia i Kargul.tk

Świat natury tworzy najpiękniejsze dzieła. Każde z nich jest w pełni unikalne i dzięki temu jego czar zdaje się tak nieuchwytny. To przyrodzie zawdzięczamy bursztyn, który w niezwykły sposób łączy w sobie dzikość z elegancją. Nasz kraj skrywa wiele niesamowitych skarbów natury. Właśnie dlatego biżuteria z kolekcji Kargul nawiązuje swoją formą do kształtu Polski. Kiedy indziej za złocistą konstrukcją kryje się lśniące Złoto Bałtyku. Każda bryłka bursztynu jest niepowtarzalnym skarbem, który przyciąga spojrzenia wyjątkowym blaskiem. Lawaiia we współpracy z Kargul.tk stworzyła kolekcję, która zachwyci elegancją, prostotą i zwiewnością. Odnajdź swoją formę piękna w biżuterii z bursztynem razem z nami.