69,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 69,00.

69,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 69,00.

69,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 69,00.

69,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 69,00.

69,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 69,00.

69,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 69,00.

75,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 75,00.

75,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 75,00.

75,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 75,00.

75,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 75,00.

75,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 75,00.

75,00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 75,00.



Biżuteria z bursztynu od polskiego producenta

Bywa nazywany jantarem, złotem Bałtyku, elektronem czy złotym rabusiem. Jednak niezależnie od imienia, bursztyn to biżuteria, która niezmiennie zachwyca swoją tajemniczą urodą. Najstarsze ozdoby z bursztynu pochodzą z dewonu. Choć od tego czasu minęły miliony lat, wciąż zadziwia to, jak niezwykłe potrafią być dzieła natury. Srebrna biżuteria z bursztynem od polskiego producenta przypadnie do gustu osobom, które doceniają piękno przyrody.

Biżuteria z bursztynem w różnych odcieniach

Jantar występuje w różnych odcieniach. Najczęściej spotykane są tony koniakowo-miodowe, rzadziej zdarzają się także mleczne oraz zielone egzemplarze. Od wieków bursztyn słynie nie tylko ze swojej wyjątkowej urody, ale również z właściwości leczniczych oraz bogatej symboliki. Już w starożytności wierzono, że jantar ma niebagatelny wpływ na zwiększenie sił witalnych człowieka. Bursztyn miał także działać leczniczo na problemy związane z żołądkiem oraz gardłem. Również współcześnie w wielu nadmorskich miejscowościach stosowana jest bursztynówka, uważana za świetne lekarstwo na przeziębienie. Jeśli interesuje Cię bursztyn bałtycki, to nasza biżuteria jest na wyciągnięcie ręki!

Niepowtarzalna biżuteria srebrna z bursztynem – sprawdź nasz sklep internetowy!

Od wieków wierzy się, że złoto Bałtyku pomaga odkryć w sobie pokłady mocy, a ponadto chroni przed złymi spojrzeniami. Znana jest legenda, która głosi, że bursztynowy amulet, położony pomiędzy dwie zwaśnione osoby, kończy konflikty. Przy tym wszystkim biżuteria artystyczna srebrna z bursztynem polecana jest dla osób borykających się z kryzysem. Złoty rabuś pomaga dostrzec pozytywne aspekty życia.

Biżuteria z bursztynem od Lawaiia

Nasz sklep specjalizuje się w sprzedaży biżuterii z bursztynem. Właśnie dlatego znajdziesz u nas zarówno klasyczne, jak i ekstrawaganckie modele. Kolczyki z bursztynem, wisiorek z bursztynem, bransoletki z bursztynem, a może naszyjniki? Nasza nowoczesna biżuteria z bursztynem to również oryginalne broszki ozdobne, urocze zawieszki do łańcuszków oraz piękne pierścionki, idealne na zaręczyny. Dostępne są nie tylko rozmaite formy biżuterii, ale również jej różne barwy. Znajdziesz u nas wszystkie odcienie bursztynu. Najtrudniejszym pytaniem jest, na który model się zdecydować?

Rodzaje biżuterii z bursztynem

Bursztyn jest pięknym, naturalnym materiałem, który może być wykorzystany do tworzenia oszałamiających kawałków biżuterii. Wiele osób myśli o bursztynie jako o żółtym lub pomarańczowym kolorze, ale można go również znaleźć w odcieniach zieleni, błękitu, a nawet czerwieni. W tym wpisie na blogu, przyjrzymy się 10 kawałkom biżuterii, które zawierają piękny bursztyn.

Naszyjniki z bursztynem

Jednym z najbardziej popularnych sposobów noszenia biżuterii z bursztynem jest forma naszyjnika. Naszyjniki z bursztynem można znaleźć w różnych stylach, od prostych pasm do bardziej skomplikowanych projektów. Wiele osób decyduje się na noszenie naszyjnika z bursztynem jako elementu oświadczenia lub jako część wyglądu warstwowego.

Pierścienie bursztynowe

Pierścienie z bursztynem są kolejnym popularnym wyborem dla tych, którzy uwielbiają nosić ten piękny materiał. Podobnie jak w przypadku naszyjników, istnieje wiele różnych stylów, od prostych pasm do bardziej skomplikowanych projektów. Pierścienie z bursztynem można nosić samodzielnie lub jako część kompletu.

Biżuteria z kolczyków

Bursztynowe kolczyki to piękny sposób, aby dodać odrobinę koloru do swojego stroju. Są one dostępne w różnych stylach, od ćwieków do kolczyków dyndających. kolczyki z bursztynem są doskonałym sposobem na dodanie pop koloru do każdego stroju.

Bransoletki z bursztynu

Bransoletki z bursztynu są kolejnym popularnym wyborem dla tych, którzy chcą nosić ten piękny materiał. Bransoletki można znaleźć w różnych stylach, od prostych pasm do bardziej skomplikowanych projektów. Wiele osób decyduje się na noszenie bransoletki z bursztynem jako części warstwowego wyglądu lub jako element dekoracyjny.

Biżuteria w postaci bursztynowych wisiorków

Bursztynowe wisiorki są pięknym sposobem na dodanie tego unikalnego materiału do swojej kolekcji biżuterii. Pendanty można znaleźć w różnych stylach, od prostych wzorów do bardziej skomplikowanych. Bursztynowe wisiorki są często noszone jako część naszyjnika lub jako samodzielny element.

Bursztynowe bransolety

Bursztynowe bransolety to doskonały sposób na dodanie odrobiny piękna do kostek. Są one dostępne w różnych stylach, od prostych opasek po bardziej skomplikowane wzory. Bursztynowe bransolety są często noszone jako część warstwowej stylizacji lub jako element dekoracyjny.

Broszki z bursztynu

Broszki z bursztynu to piękny sposób na dodanie tego wyjątkowego materiału do swojej kolekcji biżuterii. Broszki można znaleźć w różnych stylach, od prostych projektów do bardziej skomplikowanych. Broszki z bursztynu są często noszone jako część warstwowego wyglądu lub jako samodzielny element.

Bursztyn jest pięknym materiałem, który może być wykorzystany do tworzenia oszałamiających kawałków biżuterii. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i pięknego, to biżuteria z bursztynu jest idealnym wyborem dla Ciebie. Z tak wielu różnych stylów do wyboru, na pewno znajdziesz idealny kawałek biżuterii z bursztynem, aby dopasować swój osobisty styl.

Czy posiadasz jakąś biżuterię z bursztynem? Jaki jest Twój ulubiony kawałek? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Bursztyn – zastosowanie

Bursztyn to znajdujący szerokie zastosowanie surowiec, który kryje w sobie rozmaite tajemnice – dosłownie i w przenośni. Wykorzystuje się go w jubilerstwie, początkowo bryłki były samorodnymi ozdobami, a potem wytwarzano biżuterię, łącząc bursztyn najczęściej ze srebrem. Stosuje się go również w medycynie naturalnej. Nazwa „bursztyn” wywodzi się z języka niemieckiego, w którym słowo „bernstein” oznacza „kamień, który się pali”, co wiąże się z jego charakterystyczną barwą. Popularnymi określeniami bursztynu są też słowiański „jantar” (od litewskiego gintaras, gentaras) oraz angielski „amber” (mający arabski rodowód: anbar – od skojarzenia z zapachem ambry). Uznawano go za kamień magiczny i leczniczy, zdolny od odpędzania złych mocy i chorób. Z tego względu przyciągał uwagę różnych mistyków, upatrujących w bursztynie źródła niezwykłych sił.

Skąd pochodzi bursztyn?

Bursztyn jest kopalnianą żywicą, która pochodzi z drzew iglastych sprzed milionów lat z różnych okresów – najstarszy datowany jest na dewon, najczęściej jednak ma pochodzenia z kredy oraz trzeciorzędu. Już w czasach prehistorycznych był uważany za amulet, towarzyszyła mu aura tajemniczości, co wiąże się z unikalnością praktycznie każdej bryłki. Na świecie znanych jest około 60 odmian, przybierających różne barwy – najpopularniejsze są złote i żółte, ale występują również: czerwony, czarny, mlecznobiały, niebieski i zielony. W bursztynie często zatopione są różne elementy (tzw. inkluzje): drobinki piasku, okruchy tkanki drzew, prehistoryczne owady – jest on swoistą fotografią, zbiorem artefaktów i materiałów z okresów swego powstawania.

Gdzie występuje bursztyn?

Bursztyn występuje w wielu miejscach na rozproszonych świecie, cechuje się w poszczególnych lokalizacjach specyficznymi właściwościami, np. barwa, rodzaje inkluzji, rozmiary baryłek. Najczęściej złoża usytuowane są u wybrzeży mórz (największym jest szacowane na 90% całości światowych zasobów złoże w okolicach Jantarnego koło Kaliningradu nad Bałtykiem), ale udokumentowane są też lokalizacje w głębi lądów (w Polsce np. w okolicach Lubartowa na Lubelszczyźnie). Największe jednorodne okazy (bryły) bursztynu osiągają wagę do 10 kg, najczęściej jednak występują znacznie mniejsze bryłki.

Wykorzystanie bursztynu w jubilerstwie i lecznictwie

Ze względu na rzadkość, charakterystyczną efektywność i występowanie bursztynu w ściśle określonych lokalizacjach, doceniono jego znaczenie handlowe. Jako drogocenny materiał jubilerski i wykorzystywanie w lecznictwie stanowił przedmiot wymiany już w okresie rozkwitu Imperium Rzymskiego, a cieszącą się dużą popularnością na początku naszej ery (I-IV wiek) trasę wypraw po bursztyn do Europy Środkowo-Wschodniej nazwano Bursztynowym Szlakiem. Kupcy z Europy Południowej docierali do ziem, na których później powstało państwo polskie. To im możemy zawdzięczać opisy prasłowiańskich osad, ale także wyposażenie ich mieszkańców w użyteczne osiągnięcia południowoeuropejskiej cywilizacji – w tym znaczeniu bursztyn spowodował rozwój gospodarczy i cywilizacyjny ziem, które obecnie znajdują się
w granicach Polski.

Historia bursztynu

Do zainteresowania bursztynem przyczyniły się opisy jego dobroczynnego działania, których autorem był Hipokrates (V-IV wiek p.n.e.), a potem Pliniusz Starszy (I wiek n.e.). W Grecji bursztyn – ze względu na charakterystyczny zapach wydzielany w trakcie spalania – był stosowany jako kadziło podczas obrzędów religijnych. Związane z tym rozpowszechnienie bursztynu przyczyniło się także do jego spopularyzowania jako materiału do wytwarzania luksusowych ozdób, cenionych na obszarze praktycznie całej Europy.

Bursztynowa Komnata

Aura tajemniczości towarzyszy bursztynowi do dziś, a jedną z największych nierozwiązanych zagadek, rozpalających umysły poszukiwaczy przygód jest zaginięcie Bursztynowej Komnaty – wielkiego dzieła gdańskich mistrzów bursztyniarskich. W 1701 r. Fryderyk I Hohenzollern, elektor Brandenburgii, zamówił kompletne wyposażenie z bursztynu do swego gabinetu w pałacu Charlottenburg. W 1716 r. Bursztynowa Komnata trafiła jako prezent dla cara Piotra I Wielkiego. Ostatecznie została umieszczona w rezydencji Carskie Sioło, skąd została zrabowana przez Niemców w 1941 r. i trafiła do Królewca. Wiadomo, że spakowano ją do skrzyń, a uciekający naziści wywieźli ją w nieznanym kierunku. Pomimo upływu ponad 75 lat i podjęcia wielu wysiłków, Bursztynowej Komnaty nie udało się do dziś znaleźć. W roku 2003 ukończono rekonstrukcję tego dzieła, zdobiącego ponownie rezydencję w Carskim Siole.

Zastosowanie bursztynu w produkcji przemysłowej

Współcześnie bursztyn znajduje też zastosowanie w produkcji przemysłowej – do wyrobu farb i politur, a także pigmentów. Kwas bursztynowy jest surowcem do produkcji tworzyw sztucznych, jak m.in. polibursztynian butylenu (PBS), poliuretany, rozpuszczalniki, plastyfikatory. Bursztyn jest cennym surowcem w przemyśle farmaceutycznym – zawarte w nim związki z grupy terpenów mają właściwości rozgrzewające i służą do wspomagania leczenia bólów reumatycznych. Popularna jest nalewka bursztynowa (spirytus na rozdrobnionym bursztynie), która wzmacnia odporność, łagodzi objawy przeziębienia, kataru, gorączki oraz bóle reumatyczne i mięśni.